Z czego wykonujemy meble FORMAL

STAL NIERDZEWNA

To materiał wyjątkowo popularny w luksusowych produktach wzornictwa przemysłowego. Dzięki dodatkom stopowym charakteryzuje się odpornością na korozję i działanie czynników atmosferycznych. Ze stali nierdzewnej wykonywane są niecki kąpielisk i produkty narażone na styczność z zanieczyszczoną atmosferą wielkich miast. Polerowane donice ze stali nierdzewnej mają wysoki połysk. Dla uzyskania matowego wykończenia możemy je poddać procesowi szczotkowania. Stal nierdzewna jest jednym z najszlachetniejszych i najbardziej eleganckich materiałów pasujących do nowoczesnych wnętrz i ogrodów. Nie wymaga lakierowania, nie śniedzieje, ma piękną strukturę metalu. Nasze donice produkujemy z najbardziej odpornego stopu tej stali tj. ze stali kwasoodpornej typu 316L.

TKANINA SUNBRELLA

Do obić tapicerskich używamy tkanin marki Sunbrella, przeznaczonych do zastosowania na zewnątrz. Są one plecione wyłącznie z włókien akrylowych, do których wysokiej jakości barwniki dodawane są jeszcze na etapie, gdy akryl ma postać cieczy. Dzięki temu kolor wnika głęboko w strukturę nici i pozostaje wyrazisty przez wiele lat użytkowania. Takie tkaniny są odporne na działanie promieni słonecznych a specjalna powłoka wykańczająca zabezpiecza je przed powstawaniem plam. Sunbrella to tkaniny najwyższej jakości: bardzo wytrzymałe ale i łatwe w utrzymaniu. Piękne kolory i różne grubości splotów sprawiają, że obicia wyglądają niezwykle atrakcyjnie i współgrają z nowoczesnym wzornictwem.

SZKŁO BEZPIECZNE VSG/ESG

Dbając o bezpieczeństwo użytkowania naszych produktów, stosujemy wyłącznie szkło VSG. Tafla VSG składa się z dwóch warstw szklanych przedzielonych folią, zatrzymująca odłamki w przypadku rozbicia. Dodatkowo w przypadku mebli, gdzie klient ma bezpośredni kontakt ze szkłem, np. w przy blatach stołów, szkło poddajemy hartowaniu nadając mu klasę ESG Safety Glass. Proces hartowania kilkukrotnie podnosi wytrzymałość i twardość szkła. W przypadku silnego uderzenia powoduje również, że szyba pęka na tysiące małych i nieostrych kawałków, a folia zatrzymuje je na miejscu.

Szkło stosujemy najczęściej w wykończeniu transparentnym, białym mlecznym, brązowym transparentnym oraz czarnym transparentnym. Na życzenie klienta możemy zaproponować również inne wykończenia.