Opcjonalne wyposażenie donic DESIGN

    UKRYTE KÓŁKA

Jeśli potrzebujesz, aby aranżacja twojej przestrzeni była mobilna lub po prostu nie lubisz monotonii, wybierz opcję donic z kółkami. Kółka w które mogą zostać wyposażone nasze donice umożliwiają szybką zmianę ustawienia donic, co bywa często potrzebne np. w restauracjach, hotelach lub kawiarniach. Dbamy, o to, aby kółka nie wpływały negatywnie na wygląd naszych produktów. Dlatego są one ukryte pod podniesionym dnem i praktycznie niewidoczne. Twoja donica będzie sprawiać wrażenie jakby unosiła się około centymetr ponad ziemią. Pamiętaj jednak, że do przesuwania donic potrzebujesz równej i twardej powierzchni.

    OCIEPLENIE ŚCIAN DONIC

Na życzenie, ściany naszych donic mogą zostać ocieplone. Izolacja pomaga chronić bryłę korzeniową rośliny przed przemarzaniem w okresie zimowym oraz zbytnim jej nagrzewaniem w okresie letnim. Do wykonania ocieplenia używamy styroduru tj. materiału powszechnie wykorzystywanego do izolacji fundamentów budynków. Posiada on znacząco lepszy współczynnik izolacyjności niż styropian. W odróżnieniu od styropianu nie chłonie wilgoci, nie ulega degradacji z upływem czasu, a jego twardość sprawia, że jest odporny na nacisk ziemi i działanie korzeni. W przypadku donic o obłych kształtach używamy pianki kauczukowej posiadających zbliżone parametry do styroduru.

    STOPY REGULACYJNE  O ZMIENNYM NACHYLENIU

Czasem istnieje potrzeba ustawienia donic na nierównym gruncie, np. bezpośrednio na dachu ze spadkiem. Aby donice stały poziomo zaprojektowaliśmy proste stopy, które maja możliwość zmiany regulacji wysokości oraz kąta nachylenia. Nie tylko więc podnoszą donice, ale też niwelują nierówności terenu. Jednocześnie dają możliwość odprowadzenia wody spod donicy i ułatwiają czyszczenie tarasu.  Dodatkowo od strony wnętrza donicy śruby mają otwór nimbusowy zatem łatwo zmienić wysokość podstawek już po ustawieniu donicy w miejscu docelowym. Jeżeli elementy wyposażenia ustawiane są na decku tarasu – woda opadowa może spłynąć pomiędzy deskami nie tworząc kałuż.  Stopy posiadają odpowiednio dużą powierzchnię styku z podłożem, aby mogły zostać ustawione również na bardziej miękkim podłożu np.  bezpośrednio na styrodurze w przypadku zielonych dachów. Donice wyposażone w podstawki pozwalają na utrzymanie pięknego i funkcjonalnego tarasu przez wiele lat.

    PODŚWIETLENIE DONIC

Do podświetlenia naszych produktów wykorzystujemy wyłącznie profesjonalne taśmy LED produkowane w Polsce. Dzięki użyciu markowych i sprawdzonych od lat diod firmy OSRAM, nasze listwy mają stałą barwę świetlną, jasność oraz nie przepalają się z upływem czasu. W przypadku zakupu  kolejnego produktu gwarantuje to ten sam efekt świetlny.

 

Wszystkie stosowane taśmy i Litwy LED są przystosowane do użytku na zewnątrz i mają klasę wodoszczelności minimum IP65. Możliwe jest zasilanie za pomocą napięcia 12V lub 24V DC przy użyciu typowych transformatorów do listew LED.

    PODŚWIETLENIE ROŚLIN

Oprawy oświetleniowe LED umożliwiają wyeksponowanie roślin po zmierzchu oraz stworzenie nastrojowego oświetlenia wokół donic. Listwy są całkowicie odporne na działanie czynników atmosferycznych i wilgoci. Zasilane są bezpiecznym napięciem 12V/24V. Standardowo dostarczane są w lekko ciepłej barwie światła. W przypadku donic o prostych krawędziach, listwy mocowane są od wewnętrznej strony rantu górnego donicy.  Specjalne łączniki umożliwiających regulację kąta świecenia oraz prosty montaż i demontaż listwy oświetleniowej. Listwy zakończone są przewodem o długości 2 m i dostarczane są bez transformatora.

    REZERWUAR NA WODĘ

W przypadku, gdy chcesz, aby Twoja roślina zawsze miała zapas wilgoci, możemy wyposażyć donice w podwyższony odpływ wody. Dzięki niemu nadmiar wody opadowej lub tej pochodzącej z systemu nawadniania będzie gromadzony na dnie tworząc tam wodny rezerwuar. Pamiętaj, aby warstwa drenażu sięgała ponad odpływ. Odpływ należy zabezpieczyć od góry geowłókniną, aby chronić go przed zatkaniem.

    ZINTEGROWANY TREJAŻ NA PNĄCZA

Jeśli zamierzasz wykorzystać rośliny pnące, zintegrowany trejaż umożliwi odpowiednie warunki do ich wzrostu w górę. Dzięki niemu możesz stworzyć zielone ścianki do podziału przestrzeni i wydzieleniu intymnych zakątków. Trejaż będzie stanowił również odpowiednie podparcie dla delikatnych roślin narażonych na połamanie przez wiatr. W donicach okrągłych trejaż montowany jest po środku, a w donicach prostokątnych po środku lub przy krawędzi donicy. Trejaż posiada możliwość regulacji kąta nachylenia, aby umożliwić pionową instalację mimo ewentualnych nierówności podłoża.